Jaroslav Mertl - Bílé skály (Bretaň)

Enkaustika, 53x36 cm. Signováno vlevo dole J. Mertl. Rámováno.

Nejdelší strana: 56 cm

o autorovi: 1943
Restaurátor a malíř. Představitel expresionismu. Protože pocházel z rodiny známého pražského právníka, v 50. letech nemohl studovat na VŠ. Absolvoval soukromá studia u několika významných českých malířů. I když převažuje jeho restaurátorská činnost, intenzivně se věnuje malbě. Je skvělý figuralista a znalec jazzu- v jeho obrazech často nacházíme scény z kaváren, hudebních klubů a restaurací nejen v Praze, ale i v Paříži a dalších metropolích světa. .

121719. Bílé skály (Bretaň)
Dražba ukončena:25.08.2024 20:16:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč