Olej na plátně fixováném na kartonu, 46x63 cm. Signováno vpravo dole Jar. Mathauser. Rámováno.
Nejdelší strana: 74 cm
o autorovi: Narodil se 17. 9. 1881 v Praze. Malíř krajinář v Záběhlicích. Navštěvoval večerní kurzy figurálního kreslení na umělecko průmyslové škole v Praze, v letech 1900 - 1904 byl žákem pražské akademie na speciálce prof. R. z Ottenfeldu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.