Olej na kartonu, 46x63 cm, signováno vlevo dole J. Mathauser, rám.
1881, Praha
Student večerních kursů UMPRUM v Praze. Poté se učil na AVU (1900-1904; prof. Rudolf z Ottenfeldu).
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.