Jaroslav Malinský - Portrét dívky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 32x24 cm. Signováno vlevo dole Malinský. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1897-1979
Narodil se v Praze. Studoval AVU u profesorů Hynaise a Nechleby. Studijní cesty podnikl do Paříže, Itálie, Jugoslávie, Španělska a Maroka. V meziválečném období platil za nejvyhledávanějšího pražského portrétistu. Po válce se začal věnovat hlavně grafice a krajinomalbě. Jeho díla jsou zastoupena v NG, ve sbírkách Pražského hradu a v řadě soukromých sbírek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

66398. Portrét dívky
Dražba ukončena:26.09.2021 21:06:55
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 800 Kč