Jaroslav Malinský

308218. Kytice

popis: Olej na plátně, 87x70 cm. Signováno vlevo dole Jar. Malinský 38. Rámováno.

o autorovi: 1897-1979
Narodil se v Praze. Studoval AVU u prof. Hynaise a Nechleby. Studijní cesty podnikl do Paříže, Itálie, Jugoslávie, Španělska a Maroka. V meziválečném období platil za nejvyhledávanějšího pražského portrétistu. Pro své názory upadl po r. 1945 v nemilost a začal se věnovat hlavně grafice a krajinomalbě. Jeho díla jsou zastoupena v NG, ve sbírkách Pražského hradu a v řadě soukromých sbírek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

dražba ukončena: 08.04.2021 20:49:03

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 10 000 Kč