Jaroslav Malinský - Kytice

Olej na plátně, 87x70 cm. Signováno vlevo dole Jar. Malinský 38. Rámováno.

o autorovi: 1897-1979
Narodil se v Praze. Studoval AVU u profesorů Hynaise a Nechleby. Studijní cesty podnikl do Paříže, Itálie, Jugoslávie, Španělska a Maroka. V meziválečném období platil za nejvyhledávanějšího pražského portrétistu. Po válce se začal věnovat hlavně grafice a krajinomalbě. Jeho díla jsou zastoupena v NG, ve sbírkách Pražského hradu a v řadě soukromých sbírek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

308218. Kytice
Dražba ukončena:08.04.2021 20:49:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč