Jaroslav Koliha - Z jižních Čech 4

Tempera. 40x50 cm. Signováno vpravo dole Koliha. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1924 – 2014
Malíř. Základy kresby získal u svého středoškolského profesora J. Schenka, později studoval na ČVUT v Praze u C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. Pracoval v podniku Textilní tvorba, od r. 1953 byl na volné noze. Tématicky začínal jako krajinář, později přidával též portrét a zátiší. Jeho styl byl expresivní, se zdůrazněním barvy, obrazy mají meditativní a reflexivní charakter. Od začátku 60. let realizoval množství prací v architektuře. Byl členem UB v Praze. Jeho práce jsou součástí sbírek AJG v Hluboké n. Vltavou a dalších veřejných i soukromých sbírek.

302641. Z jižních Čech 4
Dražba ukončena:14.12.2019 20:21:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 100 Kč