Jaroslav Koliha - Červen neboli Pocta Fráňu Šrámkovi

Olej na plátně, 90x80 cm. Signováno vpravo dole Koliha. Rámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

Nejdelší strana: 92 cm

o autorovi: 1924 – 2014
Malíř. Základy kresby získal u svého středoškolského profesora J. Schenka, později studoval na ČVUT v Praze u C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. Pracoval v podniku Textilní tvorba, od r. 1953 byl na volné noze. Tématicky začínal jako krajinář, později přidával též portrét a zátiší. Jeho styl byl expresivní, se zdůrazněním barvy, obrazy mají meditativní a reflexivní charakter. Od začátku 60. let realizoval množství prací v architektuře. Byl členem UB v Praze. Jeho práce jsou součástí sbírek AJG v Hluboké n. Vltavou a dalších veřejných i soukromých sbírek.

123712. Červen neboli Pocta Fráňu Šrámkovi
Zbývá:7 dnů, 7 hodin
Konec dražby:26.09.2024 22:41:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 200 Kč