Olej na kartonu, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Kafka. Rámováno.
Nejdelší strana: 66 cm
V předloženém výjevu Jaroslav Kafka vychází ze syntetického kubismu. Autor zobrazuje frontální postavu hudebnice sestavenou z geometrických tvarů, na jejíž povolání odkazují dvě kytary ztvárněné realistickým způsobem. Její obrysy tvoří plynulé linie, kontrastem ke kterým slouží šachovnice tvořící torzo. Pozadí kompozice je sestaveno pomocí barevných ploch, které vyplňuje jasná barevnost. Představená kompozice odkazuje na díla Pabla Picassa a Georgese Braqua, kdy umělci kombinovali na svých kompozicích geometrické prvky a zobrazení předmětů. Jedná se o bezpochyby kvalitní ukázku díla Jaroslava Kafky, kterou doporučujeme jako skvělou investici do moderního českého umění.
o autorovi: 1896 - 1973
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč.