Jaroslav Jerry Svoboda - Lady Rock n´Roll

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Akryl na plátně, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Svoboda. Nerámováno.

 

o autorovi: Klatovy 1962
Rád v umění experimentuje a nevyhýbá se ani malbě v jiných stylech. Vyznává citát Pabla Picassa: "Bůh je umělec. Vymyslel žirafu, slona, kočku. Nemá žádný styl. Prostě zkouší stále něco nového".

Tématicky se zaměřuje na stinné stránky lidské povahy, činnosti a nejen toho co se děje kolem nás, ale i v nás. Je nezaškatulkovaný a nekonformní, tvoří na pomezí neosymbolismu a semifigurativniho abstraktního expresionismu s prvky kubismu. Vyzdvihuje důležítost duchovního růstu v přetechnizovaném světě ve kterém dění kolem nás nemusí být náhodné. Řeší tématiku umělé inteligence, poddání se konzumu, manipulaci pod vlivem medíí.

Studoval na Středočeské výtvarné konzervatoři - obor malba, sochařství PhDr. J.Hlaváček, akad. mal. Paleček, akad. sochař Pankrác, soukromě - akad. sochař Josef Adámek. V zahraničí studoval na Emily Carr University of Art and Design Vancouver Kanada, prof. John Wertshek, prof. Sally Michener.
Učil malbu a kresbu ve Stratherm Centre Montreal Kanada. Spolupracoval na filmu Tmavomodrý svět - nominace na Českého lva.

Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích v Kanadě, USA, Izraeli, Holandsku a v České republice. Výstavy např. Muzeum of Modern Art Calgary Kanada, Galerie Portheimka Praha, Muzeum Vysočiny Jihlava, Galerie U Řečických Praha, Galerie Vltavín -benefiční aukce Praha, Galerie Sýpka - Festival Hrůzy Buštěhrad, Artvarium - Pasáž českého designu a umění Praha, Galerie Recesse Praha, Galerie Moritz Bílovec, Divadlo Kámen Praha, Galerie Soukenda Praha, Galerie pro onkologické pacienty a podporujicí umělce, Praha


Účastní se charitativních aukcí, např. Cesta domů Praha, Lucky be - Nadační fond Praha, Hospic Hradec Králové - kamínková aukce, Hospic Nejste sami, arcibiskupský palác Olomouc, Galerie pro onkologické pacienty a podporující umělce - benefiční aukce Praha.

Žije a tvoří v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

doporučujeme
95970. Lady Rock n´Roll
Zbývá:4 dnů, 20 hodin
Konec dražby:04.06.2023 20:11:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 100 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 100 Kč 29.05.2023 20:54:59 12809
1 000 Kč 25.05.2023 22:09:06 5601