Jaroslav Jerry Svoboda - Dravec

Akryl na plátně, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Svoboda. Nerámováno.

o autorovi: 1962
Narodil se v Klatovech. Abstraktní expresionista, neosymbolista, postmodernista, postkubista, nonkonformista. Studoval malbu a sochařství na Středočeské výtvarné konzervatoři, poté na University of Art and Design Vancouver. V Kanadě se věnoval pedagogické činnosti na Stratherm Centrum Montreal, kde se účastnil charitativních aukcí. Na svou charitativní činnost navázal po návratu do České republiky, a v této činnosti nadále pokračuje (např. Cesta domů, Lucky Be, Múzy dětem). Mimo jiné se podílel na pražské charitativní aukci Vltavín, která byla uskutečněna ve prospěch postižených záplavami. Tato výstava dražených děl byla k vidění v pražské galerii Karolinum. Jeho tvorba je k nalezení v soukromých sbírkách a galeriích u nás i v zahraničí. Vystavuje na domácí i zahraniční scéně (např. Portheimka Praha nebo Museum of Modern Art Calgary, Kanada). Mimoto se také jako malíř podílel na vzniku filmu Tmavomodrý svět (Jan Svěrák, 2001), který byl nominován na Českého lva za nejlepší výtvarné řešení. Poddávat se konkrétnímu stylu považuje za možnou příčinu komerční strnulosti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

86463. Dravec
Dražba ukončena:30.11.2022 20:17:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč