Jaroslav Jerry Svoboda - Bez názvu

Detail položky

Detail položky

Akryl na plátně, 40x50 cm. Signováno vpravo dole Svoboda. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: Klatovy 1962
Rád v umění experimentuje a nevyhýbá se ani malbě v jiných stylech. Vyznává citát Pabla Picassa: "Bůh je umělec. Vymyslel žirafu, slona, kočku. Nemá žádný styl. Prostě zkouší stále něco nového".

Tématicky se zaměřuje na stinné stránky lidské povahy, činnosti a nejen toho co se děje kolem nás, ale i v nás. Je nezaškatulkovaný a nekonformní, tvoří na pomezí neosymbolismu a semifigurativniho abstraktního expresionismu s prvky kubismu. Vyzdvihuje důležítost duchovního růstu v přetechnizovaném světě ve kterém dění kolem nás nemusí být náhodné. Řeší tématiku umělé inteligence, poddání se konzumu, manipulaci pod vlivem medíí.

Studoval na Středočeské výtvarné konzervatoři - obor malba, sochařství PhDr. J.Hlaváček, akad. mal. Paleček, akad. sochař Pankrác, soukromě - akad. sochař Josef Adámek. V zahraničí studoval na Emily Carr University of Art and Design Vancouver Kanada, prof. John Wertshek, prof. Sally Michener.
Učil malbu a kresbu ve Stratherm Centre Montreal Kanada. Spolupracoval na filmu Tmavomodrý svět - nominace na Českého lva.

Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích v Kanadě, USA, Izraeli, Holandsku a v České republice. Výstavy např. Muzeum of Modern Art Calgary Kanada, Galerie Portheimka Praha, Muzeum Vysočiny Jihlava, Galerie U Řečických Praha, Galerie Vltavín -benefiční aukce Praha, Galerie Sýpka - Festival Hrůzy Buštěhrad, Artvarium - Pasáž českého designu a umění Praha, Galerie Recesse Praha, Galerie Moritz Bílovec, Divadlo Kámen Praha, Galerie Soukenda Praha, Galerie pro onkologické pacienty a podporujicí umělce, Praha


Účastní se charitativních aukcí, např. Cesta domů Praha, Lucky be - Nadační fond Praha, Hospic Hradec Králové - kamínková aukce, Hospic Nejste sami, arcibiskupský palác Olomouc, Galerie pro onkologické pacienty a podporující umělce - benefiční aukce Praha.

Žije a tvoří v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

95965. Bez názvu
Zbývá:4 dnů, 20 hodin
Konec dražby:04.06.2023 20:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci