Jaroslav Jakubec - Židlování

Nejdelší strana: 128 cm

Figurální socha v životní velikosti. Materiál kov, plátno, pigment, cement, lepidlo. Signováno vpravo na noze Jakubec. Židle jest součástí díla, leč není napevno přidělána a lze proto zvoliti podklad Vámi preferovanější.

o autorovi: Narozen 1996, Praha.

Malíř, sochař a šperkař. Vystudoval Art and Design Institut obor Malba v ateliéru Romana Franty (BcA). V současnosti studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni obory Socha a prostor a Nová média.

V roce 2023 představil kolekci svých soch v galerii Mánes.

Ve své tvorbě interpretuje témata dnešní doby, jako je univerzálně pociťovaná krize bytí a individuální izolace v uspěchaném světě tohoto století.

Jeho výtvarným dílem se prolíná zkoumání současné globalizované, a přesto rozdrobené společnosti, ve které je člověk osamělý v davu. Svůj komentář často prokládá ironií a kontrastními elementy.

Sochařská tvorba se vyznačuje strhujícími, čistými liniemi v syrovém kovu, které vyniknou v interiéru a organicky zapadnou do přírodního prostoru.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

96517. Židlování
Dražba ukončena:28.06.2023 22:54:46
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč