Jaroslav Jakubec - Teď sedím, pak půjdu

Nejdelší strana: 86 cm

Figurální socha v životní velikosti. Materiál kov, plátno, akryl, pigment, cement, lepidlo. Signováno na levé noze Jakubec.

o autorovi: Narozen 1996, Praha.

Malíř, sochař a šperkař. Vystudoval Art and Design Institut obor Malba v ateliéru Romana Franty (BcA). V současnosti studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni obory Socha a prostor a Nová média.

V roce 2023 představil kolekci svých soch v galerii Mánes.

Ve své tvorbě interpretuje témata dnešní doby, jako je univerzálně pociťovaná krize bytí a individuální izolace v uspěchaném světě tohoto století.

Jeho výtvarným dílem se prolíná zkoumání současné globalizované, a přesto rozdrobené společnosti, ve které je člověk osamělý v davu. Svůj komentář často prokládá ironií a kontrastními elementy.

Sochařská tvorba se vyznačuje strhujícími, čistými liniemi v syrovém kovu, které vyniknou v interiéru a organicky zapadnou do přírodního prostoru.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

vydraženo top
96742. Teď sedím, pak půjdu
Dražba ukončena:29.06.2023 21:50:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč