Jaroslav Jakubec - Postava

Pozn.: Materiál: Kov. Výška: 72 cm. Signováno na podstavci Jakubec.

Nejdelší strana: 72 cm

o autorovi: Narozen 1996, Praha.

Malíř, sochař a šperkař. Vystudoval Art and Design Institut obor Malba v ateliéru Romana Franty (BcA). V současnosti studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni obory Socha a prostor a Nová média.

V roce 2023 představil kolekci svých soch v galerii Mánes.

Ve své tvorbě interpretuje témata dnešní doby, jako je univerzálně pociťovaná krize bytí a individuální izolace v uspěchaném světě tohoto století.

Jeho výtvarným dílem se prolíná zkoumání současné globalizované, a přesto rozdrobené společnosti, ve které je člověk osamělý v davu. Svůj komentář často prokládá ironií a kontrastními elementy.

Sochařská tvorba se vyznačuje strhujícími, čistými liniemi v syrovém kovu, které vyniknou v interiéru a organicky zapadnou do přírodního prostoru.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

92695. Postava
Dražba ukončena:12.04.2023 22:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč