Jaroslav Hudec - Z Železných hor

Olej na kartonu, 36x47 cm, signováno vpravo dole Jar. Hudec, rám.

Pozn.. Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1910 – 1996
Malíř. Vyučil se v oboru dekorační malíř, navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU v Praze v ateliéru figurální malby M. Švabinského. Ve 30. a 40. letech maloval krajinu a lidi na Hlinecku a Valašsku. Později se soustředil na ženské postavy v interiéru, k jeho tématům také patřily scény z cirkusového prostředí. Několik let se svou ženou, dětskou lékařkou, žil a maloval v Tunisu. V posledních letech se zaměřil na zátiší a uličky staré Prahy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 900 Kč.

15385. Z Železných hor
Dražba ukončena:24.01.2018 19:31:06
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 900 Kč