Olej na kartonu, 24x44 cm, signováno vpravo dole J. Holeček 50, rám.
1902, Kročehlavy - 1953
Student UMPRUM v Praze (1920-1924; prof. Schusser). Současně studuje profesoru na Karlově univerzitě. Věnoval se zejména krajinářství a často tvořil a vystavoval na Slovensku.