Olej na kartonu, 72x50 cm. Signováno vlevo dole Jaroslav Hněvkovský 1912. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Jedinečné dílo vytvořil Jaroslav Hněvkovský v 26 letech celé za svého pobytu v jihovýchodní Asii, kde pobýval v letech 1909 až 1913. Na této cestě, kterou až do roku 1911 sdílel s přítelem malířem Otakarem Nejedlým, intenzivně tvořil a i po svém návratu ve své tvorbě stále čerpal ze zážitků z této části světa. Byl nazýván malířem Indie. Tam se také po roce 1921, kdy svá díla úspěšně vystavil v Londýně, vrátil, aby do roku 1927 vyučoval malbu v Šantinikétanu. Představené dílo je typickou ukázkou jeho tvorby jak námětově, tak použitou paletou barev. Obrazy Jaroslava Hněvkovského se na aukčním trhu s uměním příliš často nevyskytují. Sběratelsky velmi zajímavá nabídka.
o autorovi: 1886 - 1956
Narodil se v Žebráku. Studoval na ČVUT, poté na AVU v Římě. V jeho životě se prolínalo malířství s cestováním. Byl nazýván malířem Indie.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.