Olej na plátně, 63x88 cm. Signováno vpravo dole J. Grus 67. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Nejdelší strana: 100 cm
Předložená olejomalba od Jaroslava Gruse zobrazuje letní pobřeží Francie zalité slunečním světlem. Typický pro autora výstižný rukopis redukuje kompozici na její pouhou podstatu a hlavní roli odvádí charakteristické fauvistické paletě. Barevnost kompozice je vyjádřená pomocí jasného modrého tónu oblohy a svěžích odstínů zelené barvy, které jsou kladeny vedle sebe silnými tahy štětce nebo plošně. Pohled na kompozici zanechá příjemný uklidňující zážitek a přiměje diváka se pokaždé vracet k plátnu pro vracení pocitu klidu. Dílo svědčí o opravdovém mistrovství autora a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1891 - 1983
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 340.000 Kč.