Jaroslav Grus - Cesta nad mořem

Detail položky

Detail položky

Tempera, 40x50 cm. Signováno vpravo dole J. Grus. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 66 cm

 

o autorovi: 1891 - 1983
Narozen v Pardubicích. Studoval na pražské AVU u prof. Schwaigera. Na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Ve své tvorbě se soustředil především na českou krajinu. Charakteristická je fauvistická barevnost a dynamická koncepce. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu.


Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 340.000 Kč.

posouzeno znalcem
154080. Cesta nad mořem
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:39:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci