Olej na kartonu, 27x38 cm. Signováno vpravo dole J. Dvořáček. Rámováno.
Nejdelší strana: 40 cm
o autorovi: 1908-1980
Narodil se v Sasíně u Boskovic. Studoval na pražské AVU u prof. Loukoty a Nechleby. Působil jako profesor na Škole uměleckých řemesel. Ve své tvorbě se věnoval olejomalbě a tempeře, ale také grafice. Motivy čerpal často na Českomoravské Vysočině.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.