Jaroslav Černý - Orná pole

Pastel, 30x85 cm. Signováno vlevo dole Černý. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1904 - 1984
Narodil se v Plzni. Malovat a kreslit se učil v Plzni u prof. Skupy a na malířské škole prof. Proškovce. Studoval AVU u prof. Švabinského a Nejedlého. Studijní cesty podnikl spolu s malířem Kupkou po Itálii, Francii a Rakousku. Maloval krajiny, zejména české, figurální a industriální motivy. Vystavoval jak doma, tak v Evropě a Jižní Americe. Jeho díla jsou ve sbírkách NG v Praze, v mnoha institucích jak v Čechách, tak v zahraničí.

307079. Orná pole
Dražba ukončena:25.12.2020 20:12:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč