Jaroslav Černý - Jihočeská krajina

Olej na kartonu, 41x70 cm, signováno vlevo dole Černý 59, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1904 - 1984
Narodil se v Plzni. Malovat a kreslit se učil v Plzni u prof. Skupy a na malířské škole prof. Proškovce. Studoval AVU u prof. Švabinského a Nejedlého. Studijní cesty podnikl spolu s malířem Kupkou po Itálii, Francii a Rakousku. Maloval krajiny, zejména české, figurální a industriální motivy. Vystavoval jak doma, tak v Evropě a Jižní Americe. Jeho díla jsou ve sbírkách NG v Praze, v mnoha institucích jak v Čechách, tak v zahraničí.

10610. Jihočeská krajina
Dražba ukončena:31.05.2017 21:25:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 300 Kč