Olej na plátně, 114x83 cm, signováno vpravo dole Špillar Jaroslav 1902, rám.
1869, Plzeň - 1917, Dobřany
Žák UMPRUM v Praze (1885-1887; prof. Ženíšek a J. Schikanedr). Poté studia na pražské akademii (1887-1892; prof. Pirner). V letech 1890 až 1901 vystavuje v Rudolfinu svá genrová díla. Často maloval obrazy z Pošumaví (Postřekov, Pec pod Čerchovem), kde často pobýval. Zaměřoval se v nich na krajinu a na výjevy ze života Chodů. Studijně vycestoval do Florencie a Paříže. V Praze vystavoval své obrazy z říše báchorek a pohádek. Jeho nejčastějšími námety bývají lesy, horská přéroda, zahrádky u stavení, chodské děti a také výjevy ze šumavských brusíren a skláren. Roku 1904 duševně onemocněl a až do sve smrti byl odloučen od okolního světa.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.