Akvarel, 43x31 cm, signováno vpravo dole J. Šimůnek 1901, rám, zaskleno.
1872, Praha - 1939, Kouřim
Student umělecké školy keramické ve Znojmě. Poté se učil v Německu (prof. Schönleber). Po návratu do školy studoval u Antonína Slavíčka. Malíř především pražských zákoutí a trhů. Roku 1930 vycestoval do Cařihradu.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.