Jaroslav Malinský - Portrét ženy

Olej na plátně, 33x24 cm, signováno vpravo dole Jar. Malinský 38, rám.

1897, Praha - 1979
Žák AVU (1919-1923; prof. V. Hynais, V. Nechleba). Studijně vycestoval do Jugoslavie a Itálie. Na jeho cestách ho doprovázel jeho přítel malíř Multrus. Zábýva se figurální tvorbou,krajinomalbou i zátiším. Roku 1928 pobývá v Paříži, což výrazně ovlivňuje jeho tvorbu. V dalších letech vyráží do Španělska, Maroka, Holandska i Vídně.

Pozn.: Rám poškozen.

4090. Portrét ženy
Dražba ukončena:30.03.2016 21:51:55
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 30.03.2016 21:46:55 292
500 Kč 30.03.2016 21:37:40 1258