Jaroslav Malinský - Mládí a stáří

Olej na plátně, 160x105 cm, signováno vpravo dole Malinský, rám.

1897, Praha - 1979
Žák AVU (1919-1923; prof. V. Hynais, V. Nechleba). Studijně vycestoval do Jugoslavie a Itálie. Na jeho cestách ho doprovázel jeho přítel malíř Multrus. Zábýva se figurální tvorbou,krajinomalbou i zátiším. Roku 1928 pobývá v Paříži, což výrazně ovlivňuje jeho tvorbu. V dalších letech vyráží do Španělska, Maroka, Holandska i Vídně.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

5418. Mládí a stáří
Dražba ukončena:28.09.2016 21:34:32
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč