Jaroslav Malinský - Malý rybář

Olej na plátně, 65x50 cm, signováno vlevo dole Jar. Malinský, rám.

1897, Praha - 1979
Žák AVU (1919-1923; prof. V. Hynais, V. Nechleba). Studijně vycestoval do Jugoslavie a Itálie. Na jeho cestách ho doprovázel jeho přítel malíř Multrus. Zábýva se figurální tvorbou,krajinomalbou i zátiším. Roku 1928 pobývá v Paříži, což výrazně ovlivňuje jeho tvorbu. V dalších letech vyráží do Španělska, Maroka, Holandska i Vídně.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

3545. Malý rybář
Dražba ukončena:27.01.2016 20:06:37
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč