Olej na plátně, 46x55 cm. Signováno vlevo dole J. Jurná Lipská 99. Rámováno.
Nejdelší strana: 63 cm
o autorovi: Snacha Lubomíra Lipského.
Vystudovala Střední odbornou školu výtvarnou v Praze (1963 - 67) a AVU (1968 - 1974) v atelieru prof. A. Fišárka a doc. Čepeláka.
Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách Národní galerie, Ministerstva kultury a galeriích v USA, Německu , Velké Británii. Jednoznačně v díle dominují témata koní, vynikající je i v portrétní tvorbě. Známá v Anglii, její grafiky portrétů předních světových žokejů viděla řada evropských metropolí