Jaromír Uždil - Koupání s plachetnicemi v pozadí

Olej na plátně, 58x76 cm. Signováno vlevo dole Uždil. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 84 cm

o autorovi: 1915 – 2006
Malíř, estetik, historik a teoretik umění. Studoval architekturu a profesuru kreslení na ČVUT v Praze u B. Stefana, O. Blažíčka a C. Boudy, a současně pedagogiku a psychologii u O. Chlupa, V. Příhody a E. Rádla na Dvouleté pedagogické akademii, a dějiny umění u J. Cibuly a A. Matějčka na FF UK v Praze, také u F. Desnoyera na École Nationale des Arts Decoratifs v Paříži. Působil jako historik a teoretik umění, byl malířem a básníkem. V malbě inklinoval k abstrakci (70. léta), tématicky zpracovával především vesnickou krajinu a zátiší. Odborně přednášel a publikoval o výtvarném umění. Působil jako pedagog na VŠUP, AVU, i na PedF UK. Byl členem SVU Mánes a INSEA.

vydraženo top
97750. Koupání s plachetnicemi v pozadí
Dražba ukončena:18.06.2023 21:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč