Olej na kartonu, 48x64 cm, signováno vpravo dole S. Hauptmann, rám, zaskleno.
1899, Praha
Žák Josefa Ullmanna. Absolvent ČVUT v Praze. Studijně cestoval po Francii, Itálii, Belgii a Německu. Mimo malbu se věnuje knižní ilustraci a plakátu.
Pozn.: Rám mírně poškozen.