Nejdelší strana: 53 cm
Olej na plátně, 53x50 cm. Signováno vlevo dole Procházka J. 1911. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Předložená olejomalba od Jaro Procházky zobrazuje pohled na deštivou Benátskou uličku. Vidíme, jak se jednotlivé postavy schovávají před proudy deště pod deštníky a ve spěchu míjejí osamělou jezdeckou sochu, která se tyčí do prostoru. Ve druhém plánu kompozice se nacházejí domy, jejichž červené střechy tvoří výrazný barevný akcent. Autorovi se podařilo plně vyjádřit atmosféru italské ulice, kdy se divák cítí součástí zobrazeného výjevu. Dílo tvoří vysoce kvalitní ukázku tvorby Jaro Procházky, častým motivem kterým bylo zobrazení městského exteriéru. Tvorba Jara Procházky je stabilně vysoce ceněná ve sběratelských kruzích a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1886 - 1949
Malíř, grafik.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč.