Olej na kartonu, 23x46 cm. Signováno vpravo dole Jaro Procházka Paříž. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 65 cm
Na svých kompozicích Jaro Procházka zobrazoval scény z rodné Prahy a také imprese z cest do Paříže, Salzburku a Norimberku. Předložený výjev je vynikající ukázkou Procházková díla, inspirovanou zimní Paříží. Nad kompozicí zobrazující každodenní život rušného města se otevírá nebe osvětlené západem slunce. Vidíme lidi oddané rytmu velkého města, které jsou jeho nedílnou součástí. Hlavní pozornost výjevu je však věnována zobrazení architektury, jejíž přirozenou komponentou v Paříži 19 století se stalo sklo. Jedná se o vynikající umělecké dílo, během jehož pozorovaní se divák ocitá uprostřed večerní pařížské ulice. Tvorba Jara Procházky je vysoce ceněna ve sběratelských kruzích. V budoucnu lze jen očekávat zvýšení hodnoty představeného díla.
o autorovi: 1886 - 1949
Malíř, grafik.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč.