Nejdelší strana: 85 cm
Olej na kartonu, 56x70 cm. Signováno vpravo dole Jaro Procházka. Rámováno. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Karton zvlněn.
Pohledy na pražské scenérie a malebná zákoutí patřila k oblíbeným námětům J. Procházky, žáka pražské UMPRUM, který během svého tvůrčího období rozvinul osobité pojetí krajinomalby s příznačnou paletou a rukopisem. K souboru výjevů z pražského prostředí se řadí také tento krásný záznam vltavského kanálu Čertovky. Koncepce malby je založena na sbíhání dvou diagonálních plánů, které vymezují ústřední část s vodní hladinou. Vedle kompozice je třeba vyzdvihnout rovněž barevné řešení a práci s technikou. Autor volil nevyzývavé, lehce zastřené odstíny, které dokonale naznačují odlesky nebe na Vltavě i celkového genia loci zobrazeného místa. Obraz lze označit za vysoce kvalitní a poutavou práci od autora, který se zcela oprávněně těší stále většímu zájmu jak odborné, tak sběratelské veřejnosti.
o autorovi: 1886 - 1949
Malíř, grafik.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč.