Jarmila Kalašová - Akt I

Olej na plátně, 70x98 cm. Signováno vpravo dole J. Kalašová. Rámováno.

Nejdelší strana: 116 cm

o autorovi: 1927
Malířka. Studovala na VŠUP v Praze u F. Tichého a A. Strnadela a na AVU u V. Rady. Věnuje se téměř výhradně figurální malbě, zaměřuje se na mezilidské vztahy a existenciální problémy člověka. Její malba je výrazně kresebně zdůrazněná. Je členkou Jednoty umělců výtvarných, vystavovala na celostátních přehlídkách a výstavách SČVU i v zahraničí. Její práce jsou zastoupeny v NG Praha, GHMP a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

72954. Akt I
Dražba ukončena:24.02.2022 20:30:07
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč