Jano Šrámek - Žádám za nás za všecky

Olej na překližce, 65x102 cm, signováno vpravo dole Jano Šrámek 54, rám.

1886, Praha - 1957
Žák pražské akademie; nejprve přípravka u prof. Roubalíka a poté se učil ve speciálce prof. Schwaigra (1903-1905 a 1906-1908). Později studoval i u prof. M. Švabinského (1912-1913), kvůli poznání grafických technik nutných pro práci s denním tiskem. Kreslí pro večerník Právo. Věnoval se malbě i restaurátorství fresek (kostel sv Jana v Jindřichově Hradci,...). V letech 1919-1931 působí jako osobní fotograf T. G. Masaryka. Malíř krajin, podobizen i zátiší. Vystavoval zejména na našem území.

Pozn.: Rám poškozen.

2887. Žádám za nás za všecky
Dražba ukončena:01.10.2015 19:55:36
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:15 000 Kč