Jan Zrzavý - Zátiší s loděmi, jablky a vázami

Detail položky

Detail položky

Litografie, 18x25 cm. Signováno tužkou vpravo dole Jan Zrzavý. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Papír poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Babička současného majitele získala dílo přímo od autora. Podpis je ze sklonku života autora.

Nejdelší strana: 43 cm

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
151621. Zátiší s loděmi, jablky a vázami
Dražba ukončena:28.12.2025 20:09:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 28.12.2025 20:06:55 19500
5 000 Kč 28.12.2025 20:06:32 7237
4 900 Kč 28.12.2025 20:04:31 19500
4 800 Kč limit (28.12.2025 20:04:05) 51
4 800 Kč 28.12.2025 20:04:06 19500
4 700 Kč limit (28.12.2025 20:03:55) 51
4 600 Kč limit (28.12.2025 20:03:42) 7237
4 600 Kč 28.12.2025 20:03:43 51
4 500 Kč limit (28.12.2025 20:02:30) 7237
4 400 Kč 28.12.2025 19:59:06 19500
4 300 Kč 28.12.2025 19:56:26 51
4 200 Kč 28.12.2025 19:28:13 7237
4 100 Kč 28.12.2025 18:26:55 19500
4 000 Kč 28.12.2025 16:58:29 16694
3 900 Kč limit (28.12.2025 16:58:24) 19611
3 800 Kč 28.12.2025 16:58:25 16694
3 700 Kč 27.12.2025 14:55:16 19611
3 600 Kč 25.12.2025 13:40:30 16694
3 500 Kč limit (25.12.2025 13:40:26) 19611
3 400 Kč 25.12.2025 13:40:27 16694
3 300 Kč limit (25.12.2025 7:16:45) 19611
3 200 Kč 25.12.2025 7:16:46 19206
3 100 Kč 22.12.2025 17:07:05 19611
3 000 Kč limit (22.12.2025 17:06:56) 831
3 000 Kč 22.12.2025 17:06:57 19611
2 900 Kč limit (22.12.2025 0:14:01) 831
2 800 Kč limit (22.12.2025 0:14:00) 7106
2 600 Kč limit (21.12.2025 12:56:16) 831
2 500 Kč limit (21.12.2025 12:56:15) 7237
2 300 Kč limit (21.12.2025 12:56:04) 831
2 200 Kč limit (21.12.2025 12:56:03) 7237
2 000 Kč limit (21.12.2025 12:55:54) 831
1 900 Kč limit (21.12.2025 12:55:53) 7237
1 700 Kč limit (21.12.2025 12:55:46) 831
1 600 Kč limit (21.12.2025 12:55:45) 7237
1 400 Kč limit (19.12.2025 17:48:05) 831
1 300 Kč 19.12.2025 17:48:06 10207
1 200 Kč 19.12.2025 13:11:40 831
1 100 Kč 19.12.2025 10:51:20 764
1 000 Kč 18.12.2025 20:09:57 18019