Nejdelší strana: 59 cm
Litografie, 39x46 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny. Grafika zachycující studnu ve vyšehradském parku – Karlachových sadech je nositelkou typických znaků tvorby Jana Zrzavého v jejich rozvinuté podobě. Kompozice zachovává harmonické rozvržení na střed, od něhož se odvíjí zbytek motivů. Zrzavý zde dosáhl takřka dokonalé souhry jednoduché architektury, kterou obklopuje přívětivá náruč přírody. Dopadající světlo utváří prostorovou hloubku výjevu a současně motivu dodává duchovní zvnitřnělou auru. Jemná modelace a způsob grafického uchopení prostředí parku navozuje dojem klidu a spočinutí, zároveň z něj promlouvá kvalita výborně zvládnuté techniky litografie, která vyhovuje Zrzavého projevu. Pro Zrzavého je též příznačné měkké světlo emanující z nitra výjevu. Jde o sběratelsky velmi cenné dílo, které by nemělo uniknout žádnému zájemci o dílo tohoto velikána českého umění.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč