Jan Zrzavý - Srdečný pozdrav - a vzpomínku Jan Zrzavý

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 17x10 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Přiložen písemný posudek PhDr. Jany Brabcové-Orlíkové. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
23535. Srdečný pozdrav - a vzpomínku Jan Zrzavý
Dražba ukončena:31.10.2018 19:04:40
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč 31.10.2018 18:59:40 2505
12 000 Kč 12.10.2018 23:44:53 3250
11 000 Kč 12.10.2018 22:19:10 3398
10 000 Kč 10.10.2018 23:42:43 3250
9 500 Kč limit (10.10.2018 23:42:36) 849
9 500 Kč 10.10.2018 23:42:37 3250
9 000 Kč limit (10.10.2018 23:41:59) 849
8 500 Kč 10.10.2018 23:42:00 3250
8 000 Kč limit (10.10.2018 23:41:49) 849
7 500 Kč 10.10.2018 23:41:50 3250
7 000 Kč 04.10.2018 21:48:48 849
6 500 Kč limit (03.10.2018 22:28:01) 3628
6 500 Kč limit (04.10.2018 21:48:47) 3628
6 000 Kč 29.09.2018 19:31:51 3250
5 500 Kč 28.09.2018 20:40:49 849
5 000 Kč limit (28.09.2018 10:55:29) 4138
5 000 Kč 28.09.2018 10:55:30 2300
4 900 Kč limit (28.09.2018 10:55:25) 4138
4 800 Kč 28.09.2018 10:55:26 2300
4 700 Kč limit (28.09.2018 10:55:21) 4138
4 600 Kč 28.09.2018 10:55:22 2300
4 500 Kč limit (28.09.2018 10:55:17) 4138
4 400 Kč 28.09.2018 10:55:18 2300
4 300 Kč limit (28.09.2018 10:55:13) 4138
4 200 Kč 28.09.2018 10:55:14 2300
4 100 Kč limit (28.09.2018 0:37:33) 4138
4 000 Kč limit (28.09.2018 0:37:32) 849
2 300 Kč limit (28.09.2018 0:37:23) 849
2 200 Kč limit (28.09.2018 0:37:22) 4138
1 400 Kč limit (28.09.2018 0:37:15) 849
1 300 Kč 28.09.2018 0:37:16 4138
1 200 Kč limit (28.09.2018 0:37:01) 849
1 100 Kč 28.09.2018 0:37:02 4138
1 000 Kč limit (27.09.2018 23:57:55) 849