Jan Zrzavý

60696. Splín (Archanděl Gabriel)

popis: Hollarotypie a pastel, 6x6 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

 

zbývá: 8 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.06.2021 19:30:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 3 800 Kč

 

zpět do aktuální aukce

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 800 Kč 20.06.2021 9:10:33 488
3 700 Kč limit (20.06.2021 9:10:25) 8857
3 700 Kč 20.06.2021 9:10:26 488
3 600 Kč limit (20.06.2021 9:10:14) 8857
3 500 Kč 20.06.2021 9:10:15 488
3 400 Kč limit (20.06.2021 9:10:06) 8857
3 300 Kč 20.06.2021 9:10:07 488
3 200 Kč limit (20.06.2021 9:10:01) 8857
3 100 Kč 20.06.2021 9:10:02 488
3 000 Kč limit (20.06.2021 9:09:49) 8857
2 900 Kč 20.06.2021 9:09:50 488
2 800 Kč limit (20.06.2021 9:09:36) 8857
2 700 Kč 20.06.2021 9:09:37 488
2 600 Kč limit (20.06.2021 9:09:31) 8857
2 500 Kč 20.06.2021 9:09:32 488
2 400 Kč limit (20.06.2021 9:09:27) 8857
2 300 Kč 20.06.2021 9:09:28 488
2 200 Kč limit (20.06.2021 9:09:22) 8857
2 100 Kč 20.06.2021 9:09:23 488
2 000 Kč limit (20.06.2021 9:09:17) 8857
1 900 Kč limit (20.06.2021 9:09:16) 488
1 700 Kč limit (20.06.2021 9:09:09) 8857
1 600 Kč 20.06.2021 9:09:10 488
1 500 Kč 14.06.2021 16:56:40 8857
1 400 Kč 14.06.2021 15:02:44 3773
1 300 Kč 10.06.2021 20:50:27 2325
1 200 Kč 09.06.2021 23:30:20 754
1 100 Kč 09.06.2021 22:52:59 488
1 000 Kč limit (09.06.2021 22:52:53) 754
900 Kč 09.06.2021 22:52:54 488
800 Kč 08.06.2021 13:37:27 754
700 Kč 01.06.2021 12:32:47 8740
600 Kč 01.06.2021 12:18:29 4747
500 Kč 30.05.2021 9:27:45 5233