Jan Zrzavý - Nové benátské zastavení Jana Zrzavého

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Celkový rozměr 15,5x22 cm, litografie 10x15 cm. Katalog k výstavě 5,6/1965. Obsahuje předmluvu a báseň Chrám sv. Marka Jaroslava Seiferta, 3 litografie Jana Zrzavého, podpisy v tisku Jana Zrzavého a Jaroslava Seiferta a seznam vystavovaných děl.

Pozn.: Jak přebal tak dílo samotné ve velmi zachovalém stavu. 

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo top
111461. Nové benátské zastavení Jana Zrzavého
Dražba ukončena:28.02.2024 22:35:18
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:42 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
42 000 Kč 28.02.2024 22:32:18 39
41 000 Kč 28.02.2024 22:29:54 1003
40 000 Kč 28.02.2024 22:27:40 39
39 000 Kč 28.02.2024 22:26:02 1003
38 000 Kč 28.02.2024 22:23:18 39
37 000 Kč 28.02.2024 22:21:46 1003
36 000 Kč 28.02.2024 22:21:28 39
35 000 Kč 28.02.2024 22:19:33 1003
34 000 Kč 28.02.2024 22:18:58 39
33 000 Kč limit (28.02.2024 22:17:38) 1083
33 000 Kč limit (28.02.2024 22:17:39) 1003
31 000 Kč limit (28.02.2024 22:17:27) 1083
30 000 Kč 28.02.2024 22:17:28 1003
29 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:58) 1083
28 000 Kč 28.02.2024 22:16:59 39
27 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:53) 1083
26 000 Kč 28.02.2024 22:16:54 39
25 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:41) 1083
24 000 Kč 28.02.2024 22:16:42 39
23 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:25) 1083
22 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:24) 9475
16 000 Kč limit (28.02.2024 22:16:11) 1083
15 000 Kč 28.02.2024 22:16:12 1003
14 000 Kč limit (28.02.2024 12:26:05) 1083
13 000 Kč 28.02.2024 12:26:06 14918
12 000 Kč limit (25.02.2024 18:45:02) 1083
11 000 Kč 24.02.2024 10:04:17 5712
10 000 Kč limit (14.02.2024 19:13:47) 13788
10 000 Kč limit (14.02.2024 19:13:48) 2216
6 000 Kč limit (14.02.2024 19:13:21) 13788
5 500 Kč limit (14.02.2024 19:13:20) 2216
3 100 Kč limit (14.02.2024 13:54:12) 13788
3 000 Kč 03.02.2024 10:53:28 2216