Jan Zrzavý

62314. Mladík

popis: Hollarotypie a pastel, 10x9 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

 

dražba ukončena: 28.07.2021 19:47:02

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 100 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč 28.07.2021 19:42:02 4562
4 000 Kč limit (28.07.2021 19:41:58) 8857
4 000 Kč 28.07.2021 19:41:59 4562
3 900 Kč limit (28.07.2021 19:40:09) 8857
3 800 Kč 28.07.2021 19:40:10 4562
3 700 Kč 27.07.2021 21:14:41 8857
3 600 Kč 27.07.2021 19:40:04 5233
3 500 Kč limit (27.07.2021 19:40:01) 8857
3 500 Kč 27.07.2021 19:40:02 5233
3 400 Kč limit (27.07.2021 19:39:58) 8857
3 300 Kč 27.07.2021 19:39:59 5233
3 200 Kč limit (27.07.2021 19:39:54) 8857
3 100 Kč 27.07.2021 19:39:55 5233
3 000 Kč limit (27.07.2021 19:39:52) 8857
2 900 Kč 27.07.2021 19:39:53 5233
2 800 Kč limit (27.07.2021 19:38:25) 8857
2 700 Kč 27.07.2021 19:38:26 5233
2 600 Kč limit (27.07.2021 19:38:22) 8857
2 500 Kč 27.07.2021 19:38:23 5233
2 400 Kč limit (27.07.2021 19:38:18) 8857
2 300 Kč 27.07.2021 19:38:19 5233
2 200 Kč limit (27.07.2021 19:38:15) 8857
2 100 Kč 27.07.2021 19:38:16 5233
2 000 Kč limit (27.07.2021 19:38:10) 8857
1 900 Kč 27.07.2021 19:38:11 5233
1 800 Kč limit (27.07.2021 19:38:05) 8857
1 700 Kč 27.07.2021 19:38:06 5233
1 600 Kč limit (19.07.2021 21:21:48) 8857
1 500 Kč 19.07.2021 21:21:49 488
1 400 Kč limit (16.07.2021 8:39:57) 8857
1 300 Kč 16.07.2021 8:39:58 826
1 200 Kč limit (15.07.2021 17:45:19) 8857
1 100 Kč 10.07.2021 17:39:55 5233
1 000 Kč 06.07.2021 13:32:05 754