Jan Zrzavý - Mladík

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Hollarotypie kolorovaná pastelem, 8x7 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.


 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
54894. Mladík
Dražba ukončena:28.01.2021 21:12:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 28.01.2021 21:07:55 8141
6 500 Kč limit (28.01.2021 21:03:37) 7418
6 000 Kč 28.01.2021 21:03:38 8141
5 500 Kč limit (28.01.2021 20:59:11) 7418
5 000 Kč limit (28.01.2021 20:59:10) 3519
4 700 Kč limit (28.01.2021 20:57:15) 7418
4 600 Kč 28.01.2021 20:57:16 3519
4 500 Kč limit (28.01.2021 20:53:04) 7418
4 400 Kč 28.01.2021 20:53:05 3519
4 300 Kč limit (28.01.2021 20:43:28) 7418
4 200 Kč 28.01.2021 20:43:29 1219
4 100 Kč limit (28.01.2021 20:43:21) 7418
4 000 Kč 28.01.2021 20:43:22 1219
3 900 Kč limit (28.01.2021 20:43:13) 7418
3 800 Kč 28.01.2021 20:43:14 1219
3 700 Kč limit (28.01.2021 20:43:05) 7418
3 600 Kč 28.01.2021 20:43:06 1219
3 500 Kč limit (28.01.2021 20:17:03) 7418
3 400 Kč limit (28.01.2021 20:17:02) 1219
1 800 Kč limit (28.01.2021 20:15:23) 1219
1 700 Kč 28.01.2021 20:15:24 7418
1 600 Kč limit (28.01.2021 20:07:15) 1219
1 500 Kč 08.01.2021 0:25:53 3776
1 400 Kč 23.12.2020 7:25:53 7917
1 300 Kč 21.12.2020 22:47:33 5233
1 200 Kč 19.12.2020 18:25:15 6825
1 100 Kč 18.12.2020 14:52:30 7917
1 000 Kč 18.12.2020 1:12:00 826