Jan Zrzavý - Květinové "A"

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Heliogravura, 14,5x17 cm. Signováno dole uprostřed v tisku Jan Zrzavý. Volný list.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
35973. Květinové "A"
Dražba ukončena:16.10.2019 22:50:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
900 Kč 16.10.2019 20:44:04 5968
800 Kč 05.10.2019 0:20:56 318
700 Kč 26.09.2019 19:14:30 5913