Jan Zrzavý - Dvojice v interiéru

Detail položky

Detail položky

Kresba, 10x10 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 43 cm

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
77388. Dvojice v interiéru
Dražba ukončena:26.05.2022 21:08:02
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč limit (26.05.2022 21:05:01) 9512
6 000 Kč 26.05.2022 21:05:02 3391
5 500 Kč 26.05.2022 21:01:23 9512
5 000 Kč limit (26.05.2022 21:00:32) 10461
5 000 Kč limit (26.05.2022 21:00:33) 9512
4 200 Kč limit (26.05.2022 20:11:11) 10461
4 100 Kč 26.05.2022 20:11:12 7580
4 000 Kč limit (26.05.2022 20:08:27) 10461
3 900 Kč 26.05.2022 20:08:28 7580
3 800 Kč limit (26.05.2022 20:08:18) 10461
3 700 Kč 26.05.2022 20:08:19 7580
3 600 Kč limit (26.05.2022 20:08:08) 10461
3 500 Kč 26.05.2022 20:08:09 7580
3 400 Kč limit (26.05.2022 20:07:49) 10461
3 300 Kč 26.05.2022 20:07:50 7580
3 200 Kč limit (26.05.2022 20:07:31) 10461
3 100 Kč 26.05.2022 20:07:32 7580
3 000 Kč limit (26.05.2022 20:07:19) 10461
2 900 Kč 26.05.2022 20:07:20 7580
2 800 Kč limit (26.05.2022 20:07:08) 10461
2 700 Kč 26.05.2022 20:07:09 7580
2 600 Kč limit (26.05.2022 20:06:53) 10461
2 500 Kč 26.05.2022 20:06:54 7580
2 400 Kč limit (26.05.2022 20:06:30) 10461
2 300 Kč 26.05.2022 20:06:31 7580
2 200 Kč limit (26.05.2022 19:32:00) 10461
2 100 Kč 26.05.2022 19:32:01 10449
2 000 Kč 26.05.2022 18:26:25 10461
1 900 Kč 23.05.2022 13:29:46 3391
1 800 Kč 09.05.2022 15:18:10 9049
1 700 Kč 06.05.2022 8:41:07 7029
1 600 Kč 03.05.2022 7:27:22 5661
1 500 Kč 29.04.2022 7:39:30 849