Jan Zrzavý - Dívka s květy ve vlasech

Detail položky

Detail položky

Hollarotypie a pastel 7x5 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

78354. Dívka s květy ve vlasech
Zbývá:18 dnů, 4 hodin
Konec dražby:15.06.2022 20:28:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 600 Kč limit (27.05.2022 9:36:41) 10461
1 500 Kč 27.05.2022 9:36:42 826
1 400 Kč limit (26.05.2022 18:27:53) 10461
1 300 Kč 22.05.2022 19:18:43 189
1 200 Kč 21.05.2022 20:32:53 10260
1 100 Kč 15.05.2022 8:08:52 189
1 000 Kč 14.05.2022 17:03:32 2378