Jan Zrzavý - Dívka s květy ve vlasech

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Hollarotypie a pastel 7x5 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
78354. Dívka s květy ve vlasech
Dražba ukončena:15.06.2022 20:29:47
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 500 Kč 15.06.2022 20:26:47 10461
8 000 Kč limit (15.06.2022 20:26:39) 9709
8 000 Kč 15.06.2022 20:26:40 10461
7 500 Kč limit (15.06.2022 20:26:31) 9709
7 000 Kč 15.06.2022 20:26:32 10461
6 500 Kč limit (15.06.2022 18:54:39) 9709
6 000 Kč limit (15.06.2022 18:54:15) 10461
6 000 Kč limit (15.06.2022 18:54:16) 9709
3 600 Kč limit (15.06.2022 18:54:04) 10461
3 500 Kč limit (15.06.2022 18:54:03) 9709
2 600 Kč limit (15.06.2022 17:33:33) 10461
2 500 Kč limit (15.06.2022 17:33:32) 4598
2 100 Kč limit (15.06.2022 17:33:16) 10461
2 000 Kč limit (15.06.2022 17:33:15) 4598
1 600 Kč limit (27.05.2022 9:36:41) 10461
1 500 Kč 27.05.2022 9:36:42 826
1 400 Kč limit (26.05.2022 18:27:53) 10461
1 300 Kč 22.05.2022 19:18:43 189
1 200 Kč 21.05.2022 20:32:53 10260
1 100 Kč 15.05.2022 8:08:52 189
1 000 Kč 14.05.2022 17:03:32 2378