Jan Zrzavý

69419. Dívka s květy

popis: Hollarotypie kolorovaná pastelem, 8x7 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jan Zrzavý. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Signováno a kolorováno pravděpodobně ne rukou autora.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

 

zbývá: 3 dnů, 23 hodin

konec dražby: 08.12.2021 20:19:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 4 100 Kč

 

zpět do aktuální aukce

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč 03.12.2021 21:38:03 795
4 000 Kč limit (01.12.2021 11:10:23) 9365
3 900 Kč 01.12.2021 11:10:24 754
3 800 Kč limit (01.12.2021 11:10:18) 9365
3 700 Kč 01.12.2021 11:10:19 754
3 600 Kč limit (01.12.2021 11:10:12) 9365
3 500 Kč 01.12.2021 11:10:13 754
3 400 Kč limit (01.12.2021 11:09:53) 9365
3 300 Kč 01.12.2021 11:09:54 754
3 200 Kč limit (30.11.2021 21:54:20) 9365
3 100 Kč 30.11.2021 21:54:21 8185
3 000 Kč limit (26.11.2021 1:23:25) 9365
2 900 Kč 26.11.2021 1:23:26 817
2 800 Kč limit (24.11.2021 19:05:30) 9365
2 700 Kč 24.11.2021 19:05:31 4059
2 600 Kč limit (21.11.2021 21:49:10) 9365
2 500 Kč limit (21.11.2021 21:49:09) 8364
2 300 Kč limit (18.11.2021 21:58:01) 8364
2 200 Kč limit (18.11.2021 21:58:00) 9365
1 400 Kč limit (18.11.2021 21:57:47) 8364
1 300 Kč 18.11.2021 21:57:48 9365
1 200 Kč limit (17.11.2021 22:08:41) 8364
1 100 Kč 17.11.2021 22:08:42 4059
1 000 Kč limit (17.11.2021 20:38:49) 8364