Jan Zrzavý - Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Soubor obrazů, kreseb a inscenací ve výběru Karla Šourka uvedených texty Giorgio de Chirico, Vincence Kramáře, Jana Mukařovského, Viktora Nikodema, Ferdinanda Pujmana, Františka X. Šaldy, Karla Šourka a Karla Teige. Umělecká beseda a Družstevní práce, Praha 1941, 309 stran. V knize množství reprodukcí včetně originální signované litografické přílohy Bárky a nesignované přílohy Kristus.

Pozn.: Chybí obálka. Vazba mírně ušpiněna.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
64442. Dílo Jana Zrzavého 1906 - 1940
Dražba ukončena:16.09.2021 20:41:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
23 000 Kč 15.09.2021 12:28:55 9174
22 000 Kč limit (15.09.2021 12:27:32) 1074
22 000 Kč 15.09.2021 12:27:33 9174
21 000 Kč limit (10.09.2021 11:13:20) 1074
20 000 Kč limit (10.09.2021 11:13:19) 4490
15 000 Kč limit (25.08.2021 18:44:59) 4490
14 000 Kč 25.08.2021 18:45:00 3486
13 000 Kč limit (25.08.2021 18:44:41) 4490
12 000 Kč 25.08.2021 18:44:42 3486
11 000 Kč limit (25.08.2021 17:35:15) 4490
10 000 Kč limit (21.08.2021 22:29:40) 3486
10 000 Kč 21.08.2021 22:29:41 659
9 500 Kč limit (19.08.2021 12:09:39) 3486
9 000 Kč limit (19.08.2021 12:09:30) 1083
8 500 Kč 19.08.2021 12:09:31 3486
8 000 Kč limit (19.08.2021 12:09:07) 1083
7 500 Kč limit (19.08.2021 12:09:06) 3486
6 500 Kč limit (19.08.2021 12:08:57) 1083
6 000 Kč 19.08.2021 12:08:58 3486
5 500 Kč limit (19.08.2021 12:08:44) 1083
5 000 Kč limit (19.08.2021 12:08:43) 3486
4 700 Kč limit (19.08.2021 12:08:25) 1083
4 600 Kč limit (19.08.2021 12:08:24) 3486
4 400 Kč limit (19.08.2021 12:08:16) 1083
4 300 Kč limit (19.08.2021 12:08:15) 3486
4 100 Kč limit (19.08.2021 12:08:09) 1083
4 000 Kč limit (19.08.2021 12:08:08) 3486
3 600 Kč limit (19.08.2021 12:07:47) 1083
3 500 Kč limit (19.08.2021 12:07:46) 3486
3 300 Kč limit (19.08.2021 12:07:36) 1083
3 200 Kč limit (19.08.2021 12:07:35) 3486
3 000 Kč limit (19.08.2021 0:23:04) 1083
2 900 Kč limit (19.08.2021 0:23:03) 3486
2 700 Kč limit (18.08.2021 21:26:24) 3486
2 600 Kč 18.08.2021 21:26:25 4490
2 500 Kč limit (18.08.2021 17:43:33) 3486
2 400 Kč 18.08.2021 17:43:34 1252
2 300 Kč limit (15.08.2021 22:37:51) 3486
2 200 Kč 15.08.2021 22:37:52 1331
2 100 Kč limit (15.08.2021 1:57:42) 3486
2 000 Kč 14.08.2021 22:36:08 5215
1 900 Kč limit (14.08.2021 22:36:07) 3486
1 800 Kč limit (14.08.2021 22:36:00) 3486
1 700 Kč 14.08.2021 22:36:01 5215
1 600 Kč limit (14.08.2021 22:35:45) 3486
1 500 Kč 14.08.2021 22:35:46 5215
1 400 Kč limit (13.08.2021 13:27:33) 3486
1 300 Kč 13.08.2021 13:27:34 318
1 200 Kč limit (13.08.2021 13:17:25) 3486
1 100 Kč 13.08.2021 0:30:30 5215
1 000 Kč 12.08.2021 23:36:36 51