Jan Zrzavý -  Máj - Intermezzo II.

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Heliogravura, 45x27 cm. Ze souboru ilustrací Jana Zrzavého k Máchovu Máji vydáva Aventinum v roce 1990 se svolením ing. Otakara Štorcha, syna Dr. Otakara Štorcha - Mariena. Původní velikost. Rám, sklo.

 

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo top
88081. Máj - Intermezzo II.
Dražba ukončena:18.12.2022 20:18:53
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 300 Kč 18.12.2022 20:15:53 9652
3 200 Kč limit (18.12.2022 20:15:49) 11664
3 200 Kč 18.12.2022 20:15:50 9652
3 100 Kč limit (18.12.2022 20:15:46) 11664
3 000 Kč 18.12.2022 20:15:47 9652
2 900 Kč limit (18.12.2022 20:15:40) 11664
2 800 Kč 18.12.2022 20:15:41 9652
2 700 Kč limit (18.12.2022 20:15:37) 11664
2 600 Kč 18.12.2022 20:15:38 9652
2 500 Kč limit (18.12.2022 20:15:31) 11664
2 400 Kč 18.12.2022 20:15:32 9652
2 300 Kč limit (18.12.2022 20:15:28) 11664
2 200 Kč 18.12.2022 20:15:29 9652
2 100 Kč limit (18.12.2022 20:15:24) 11664
2 000 Kč 18.12.2022 20:15:25 9652
1 900 Kč limit (16.12.2022 10:42:52) 11664
1 800 Kč limit (16.12.2022 10:42:51) 4598
1 200 Kč limit (15.12.2022 23:50:29) 4598
1 100 Kč 15.12.2022 23:06:08 7916
1 000 Kč limit (15.12.2022 23:06:07) 4598
700 Kč limit (14.12.2022 20:34:41) 4598
600 Kč 08.12.2022 20:12:43 11200
500 Kč 08.12.2022 13:39:56 11594