Olej na dřevě, 23x32 cm. Signováno vpravo dole azbukou J.V. Mrkvička. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1856-1938
Narodil se ve Vidimi u Dubé. Studoval AVU v Praze a Mnichově. Značnou část života prožil v Bulharsku, nově osvobozeném od turecké nadvlády, kde aktivně přispěl k uměleckému životu. Je považován za jednoho ze zakladatelů bulharského moderního malířství. Ve své tvorbě se zabýval zachycením každodenního života, ale maloval také obrazy s historickými náměty a je autorem mnoha vysoce kvalitních portrétů. Zajímavostí je, že byl jedním z tvůrců tehdejšího znaku Bulharska a města Sofie. Jeho díla jsou zastoupena v NG v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč