Jan Trampota - Rozkvetlé stromy

Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Jan Trampota 22. Rámováno.

Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Předložené dílo Jana Trampoty „Rozkvetlé stromy“ zobrazuje pohled do přírody. Intenzivní barevnosti zobrazené kompozice dominuje svěží běloba, kterou jsou provedené koruny rozkvetlých stromů a stezka, vyplňující popředí obrazu. Pastózní nánosy umělcova štětce vytvářejí objem stromů, naznačují rychlý pohyb stezky. Druhý plán kompozice vyplňuje temná hmota stromů a jezero, na jehož pozadí vyniká skupina tří postav ve středu kompozice. Tvorba Jana Trampoty, žáka Jana Preislera na UMPRUM, jednoho z předních malířů generace 90. let je stabilně vysoce ceněna ve sběratelských kruzích. Jedná se o vysoce kvalitní dílo českého malířství první poloviny 20. století a doporučujeme jako skvělou investici.

o autorovi: 1889 - 1942

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 580 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
86382. Rozkvetlé stromy
Dražba ukončena:30.11.2022 22:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:28 000 Kč